Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2022. Január 03. 08:07, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csalók hirdetnek nyereményjátékot az egyik áruházlánc nevében

Csalók hirdetnek nyereményjátékot az egyik áruházlánc nevében

Csalók hirdetnek nyereményjátékot az Auchan nevében a legnagyobb közösségi oldalon - jelezte az Auchan Magyarország vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Azt írták: a Facebookon terjed az a hamis nyereményjáték, amiben az Auchan nevével visszaélve csalók próbálnak személyes adatokhoz hozzájutni és pénzt kicsalni.

A felhívás arról szól, hogy az Auchantól Samsung mikrohullámú sütőt lehet nyerni a személyes adatok megadásával és egy jelképes, ezer forint körüli összeg átutalásával. Ráadásul a hamis posztokban azt a látszatot keltik, hogy egyesek már nyertek is így - tették hozzá.

Kiemelték: az Auchan Magyarország nem indított ilyen nyereményjátékot, és mindenkit arra kér, ha ilyen üzenetet kapott vagy ilyen jellegű poszttal találkozott, azt hagyja figyelmen kívül, ne adja meg az adatait és ne utaljon pénzt.

A vállalat a közleményében azt is hangsúlyozta, hogy soha, semmilyen nyereményjátéka vagy promóciója során nem kér bankkártyaadatokat, illetve pénzt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború