Hírek
2022. Március 27. 18:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Csaknem 1200 menekülőnek segítettek a humanitárius tranzitponton szombaton
A budapesti BOK csarnokban nyitott humanitárius tranzitponton szombaton 1169 menekülőnek segítettek az ott dolgozó munkatársak, az éjszakát 149-en töltötték a létesítményben
- közölte Budapest Főváros Kormányhivatala (BFKH) vasárnap a kormányhivatali portálon.
A csaknem 4400 négyzetméter alapterületű BOK csarnokban kulturált körülmények között várakozhatnak a menekülők.
Az éjjel-nappal nyitva tartó tranzitponton ételt, italt, orvosi ellátást, tisztálkodási lehetőséget, utazásszervezést, gyereksarkot, internetelérhetőséget biztosít számukra a kormány a karitatív szervezetekkel és önkéntesekkel együttműködve.
A MÁV kihelyezett nemzetközi jegypénztárat üzemeltet a tranzitponton, ahol a menekülők átvehetik szolidaritási jegyüket. A tranzitpontról továbbutazók számára a Keleti és a Nyugati pályaudvarokra, valamint a Liszt Ferenc repülőtérre különbuszokkal biztosítják az eljutást, a hazánkban maradóknak pedig segítenek a szállás biztosításában - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
