Hírek
2018. Április 01. 19:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívják a tűzoltókat
Sok munkát ad a tűzoltóknak az erős szél vasárnap: elsősorban kidőlt fákról, letört ágakról érkeznek bejelentések, főként Budapestről, valamint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyéből
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel. A kidőlt fák több helyen forgalmi akadályt okoztak, vezetékeket szakítottak le, épületeket és kerítéseket rongáltak meg - olvasható a közleményben.
Budapest XVII. kerületében egy nyolc méter magas fa a járdára és az úttestre dőlt, láncfűrésszel távolították el.
A XIX. kerületben, a Kisviola utcában ledőlt egy tűzfal egy része. A fővárosi tűzoltók a tűzfal veszélyes részeit eltávolították; senki nem sérült meg.
Szarvason azért kértek segítséget a városi tűzoltóktól, mert egy fa és egy vasúti telefonoszlop dőlt a sínekre.
Szegeden, a Kálvária térnél kidőlt egy harminc méter magas, egy méter vastag fa, a tűzoltók motoros láncfűrésszel távolították el.
A tűzoltók folyamatosan dolgoznak a károk elhárításán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
