Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2014. Augusztus 18. 12:59, hétfő | Belföld
Forrás: (MÁV-Start Zrt.)

Az augusztus 20-ai ünnephez igazodik a vonatok közlekedési rendje - Késő esti vonatok is segítik a hazajutást

Az augusztus 20-ai ünnephez igazodik a vonatok közlekedési rendje - Késő esti vonatok is segítik a hazajutást

Késő esti vonatok a fővárosból, a Balatonnál és Debrecenből.

Az augusztus 20-ai ünnephez igazodva, a megnövekvő utasforgalom zavartalan kiszolgálásának érdekében módosított menetrend szerint közlekednek a vonatok az alábbi napokon:

augusztus 19-én, kedden munkanapi,

augusztus 20-án, szerdán ünnepnapi közlekedési rend szerint járnak a vonatok.

Ezt követően augusztus 21-én, csütörtökön munkanap szerinti menetrend lesz érvényben.

A tűzijáték után – a várhatóan megnövekvő utasforgalom megfelelő kiszolgálásának érdekében – Budapest- Nyugati pályaudvarról vonat indul 22 óra 28 perckor Szobra, 22 óra 33 perckor Szolnokra és 23 órakor Szegedre, továbbá Budapest-Déli pályaudvarról 23 óra 20 perckor Győrbe, 22 óra 40 perckor Fonyódra és 22 óra 55 perckor Dunaújvárosba, valamint augusztus 21-én hajnali 2 órakor Fonyód állomásról Budapest-Déli pályaudvarra.

A debreceni ünnepségről hazautazóknak segítve Debrecenből 22 óra 46 perckor Mátészalkára és 22 óra 42 perckor Nyírábrányba vonat indul.

Az állami ünnep ideje alatt utazni szándékozóknak javasolja a vasúttársaság – a pénztárak előtti sorban állás elkerülése érdekében – az internetes jegyvásárlási lehetőséget a www.mav-start.hu oldalon keresztül, illetve a menetjegyek elővételi megváltását.

A módosított közlekedési rendről a www.mav-start.hu honlapon található menetrendi keresőben és a helyi tarifával hívható MÁVDIREKT vonalon, a 06 (40) 49-49-49-es telefonszámon is lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta