Hírek
2020. Október 02. 11:47, péntek |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Angyalok Prágától Zákányszékig
Egy kalandos sorsú kiállítás zárása az Emlékpontban
Dömötör Mihály tárlatvezetésével zárult a fotóművész Metamorfózis című kiállítása az Emlékpont galériájában. Az angyalábrázolásokat megörökítő fotográfiákról az alkotóval Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze beszélgetett a nem mindennapi sorsú kiállításban.
– Mindennek megvan a maga ideje – idézte a művész a kiállítás alcímét, amelyet annak története is alátámaszt: épp a fotóművész hetvenedik születésnapján, március 10-én, nyílt meg a tárlat, s rá néhány napra a koronavírus járvány kapcsán született intézkedések miatt július 1-ig nem fogadhatott látogatókat, míg a zárásra viszont egy nappal Dömötör Mihály névnapja után kerül sor.
– Amíg az angyalok csak a lelkünkben vannak, nem fog rajtuk az idő – fogalmazta meg Dömötör Mihály –, csak azután formálják őket az eltelt évek, évtizedek, hogy a szobrász megformázza e különleges lényeket, s ez az átalakulás, metamorfózis ad lehetőséget a fotográfusnak, hogy Prágától Zákányszékig a háromdimenziós, színes valóság alakjait saját látásmódján keresztül kétdimenziós, fekete-fehér világban örökítse meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
