Városlista
2025. március 20, csütörtök - Klaudia, Alexandra

Hírek

2012. Január 17. 14:17, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / Die Welt

Amerika pénzügyi háborút folytat Európa ellen?

Amerika pénzügyi háborút folytat Európa ellen?

A német napilapban Günther Lachmann „Amerikai erők devizaháborút hirdetnek ellenünk” címmel készített interjút Elmar Brokkal, a CDU EP-képviselőjével.

Brok szerint a leminősítés az amerikai hitelminősítők tudatos támadása Európa ellen. Nincs egyetlen hihető ok, ami megmagyarázná azt a döntést, hogy miért minősítették le például Olaszországot. Az országnak új a kormányfője, s nekilátott fontos reformok megvalósításának. Ez érvényes egyébként Spanyolországra, nem is beszélve Franciaországról. Ebből következően az S&P leminősítése érdekvezérelt. Devizaháborút hirdetnek Európa ellen. A hitelminősítők inkább a válságot súlyosbítják, mintsem hogy eredeti feladatukat, az előrejelzést gyakorolnák.

A hitelminősítők a pénzpiacok szereplőitől kapják a pénzüket és nem az államoktól. Tehát a piacoktól függnek és az ágazat érdekeinek megfelelően ítélik meg az államok hitelképességét. Az nem érdekli a pénzügyi szektort, hogy ezzel összességében az Egyesült Államoknak is kárt okoznak, hiszen tönkreteszik az amerikai termékek fontos felvevőpiacát. A befektetők egyszerűen csak szeretnék kihasználni a kínálkozó lehetőséget, hogy az adott helyzetben annyit keressenek, amennyit csak lehet.

A kereszténydemokrata politikus szerint az amerikai kormányon belül két tábor található. A külügy támogatja az egyesült Európát, más tárcák továbbra is az „oszd meg és uralkodj” elvét követik. Ők szívesebben látnák a megosztott, gyenge Európát. Brok kijelentette: ő nem kételkedik Washington európai elkötelezettségében. De a biztonságpolitikai érdekek csak az érem egyik oldalát jelentik.

(Die Welt – welt.de)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 20. 07:59, csütörtök | Külföld

Izrael harckocsikkal bevonult a Gázai övezet középső részébe

Izrael harckocsikkal elfoglalta a Gázai övezet középső részét keresztben átszelő, úgynevezett Necarim-folyosót – jelentette szerdán az izraeli katonai rádió.

2025. Március 20. 07:56, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Fehér Ház: egyetértett Donald Trump és Volodimir Zelenszkij

Egyetértett az ukrán energiainfrastruktúrát érintő részleges orosz-ukrán tűzszünetről Donald Trump és Volodimir Zelenszkij, a technikai részleteket a következő napokban Szaúd-Arábiában egyeztetik a tárgyalódelegációk

2025. Március 19. 07:42, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Az energiaellátást és az infrastruktúrát érintő tűzszünetről is egyeztetett Donald Trump és Vlagyimir Putyin

Az energiaellátást és az infrastruktúrát érintő tűzszünet lehet az első lépés az ukrajnai háború lezárása felé vezető folyamatban

2025. Március 18. 07:49, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Izrael nagyszabású légicsapásokat mért a Gázai övezetre, legkevesebb kétszázharminc gázai életét vesztette

Az izraeli hadsereg (IDF) nagyszabású légicsapásokat mért a Gázai övezetre, a Hamász terrorszervezet irányította egészségügyi minisztérium szerint életét vesztette legkevesebb kétszázharminc gázai hétfőről keddre virradó éjjel.