Hírek
2018. Január 17. 11:14, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Álrendőrök ellen emeltek vádat Budapesten
Időseket kirabló álrendőrök ellen emelt vádat az ügyészség Budapesten.
A Fővárosi Főügyészség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a két férfi magát rendőrnek kiadva jelent meg 2016. november 14-én reggel egy XIII. kerületi lakásnál, ahová házkutatást színlelve jutottak be. Bent egy fegyvernek látszó tárggyal rátámadtak az ott tartózkodó 77 éves és 84 éves férfira, és megkötözték őket.
A vádlottak átkutatták a lakást: a talált készpénzt, mobiltelefont, laptopot magukhoz vették és távoztak a helyszínről. A rablással a vád szerint mintegy 230 ezer forint kárt okoztak.
Az ügyben a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség két rendbeli, fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt nyújtott be vádiratot az illetékes bíróságra - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
