Hírek
2014. Július 11. 21:15, péntek |
Belföld
Forrás: MÁV Zrt.
Albert Flórián, a „Császár” nevét viseli a MÁV Nosztalgia felújított étkezőkocsija
Ünnepélyes keretek között ma avatták fel a Nyugati pályaudvar királyi várója előtt az Albert Flórián, a „Császár” nevét viselő étkezőkocsit, melyet kívülről a legendás focista portréja és neve díszít.
A kocsi belső kialakításában stílusosan a zöld-fehér színvilág köszön vissza. Az Albert étkezőkocsiban kapott helyet a „mozgó Albert-kiállítás”, melynek képanyagában a kiváló sportember pályafutása követhető nyomon. Az ünnepi eseményen a legértékesebb Albert relikviák közül az Aranylabdát, az ezüstcipőt és a Vásárvárosok Kupáját is kiállították.

Az étkezőkocsit a MÁV Nosztalgia a tavalyi évben vásárolta meg, és szolgáltatásfejlesztési programja keretében felújította. A kívül-belül megújult étkezőkocsi ezen túl a légkondicionált Gyertyafény Expressz vacsoravonatok, a határokat átívelő Élményvonatok, valamit a Jewels of Persia (Perzsia kincsei) luxusvonatban fog közlekedni. A hazai és nemzetközi élményvonatos programok új őszi színfoltja lesz kulturális és szabadidős sportprogramjával az Albert Expressz, mely az idegenforgalmi szezonhoz illeszkedően az őszi turisztikai idényben indul majd el: a célállomások között szerepel a szlovákiai Dunaszerdahely, a kárpátaljai Visk, Révkomárom, valamit Szabadka városa.

A ma délelőtti avatóünnepséget követően felejthetetlen nap vár az Albert emlékvonat résztvevőire. Az utasok közt szerepelnek – meghívott vendégként – a vonat névadójának hozzátartozói, a Magyar Újságíró Labdarúgó Válogatott, valamint a Színész Válogatott, továbbá ismert egykori Ferencváros játékosok. A mai célállomáson, Veresegyházon, a Magyar Újságíró, és Színész Válogatott vegyes csapata játszik öregfiúk rangadót a helyiek ellen. A sajtóeseménnyel egybekötött különvonatos utazással a korszak legnagyobb magyar játékosának alakját, emlékét idézik meg a futballbarátokkal és tisztelőkkel, szimpatizánsokkal közösen. Az egész napos program a sportra épül, és azt szolgálja, hogy méltón emlékezzenek a „Császárra”, ápolva a magyar futball nemes hagyományait.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
