Hírek
2020. Április 14. 08:51, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Akadt dolguk a rendőröknek húsvét hétvégéjén
Közzétette a húsvét hétvégéjének baleseti, bűneseti, országos statisztikáját a rendőrség.
Magyarország területén április 10-én 0 és április 13-án 24 óra között a rendőrök 95 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, melyből 6 balesetben 6 személy vesztette életét, 25 súlyos és 64 könnyű sérüléssel végződött.
Az egyenruhások összesen 607 személyt fogott el, közülük 73-at az ellenük érvényben lévő körözés alapján, 442-et bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 522 személyt állítottak elő, köztük 247 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 37 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 422 esetben történt.
A rendőrök és a katonák 5 főt megakadályoztak az ország területére történő belépésben a magyar-szerb határon, 12 jogellenesen tartózkodó külföldit pedig feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron – részletezte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
