Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2019. Augusztus 06. 16:39, kedd | Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont

Ahol a fények és árnyékok csak úgy csattognak

Ahol a fények és árnyékok csak úgy csattognak

A jövő évi beszámoló kiállításra is válogatták az idei mártélyi alkotótáborban készült műveket

A kedd esti zárókiállítással ér véget az idei Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor. A holtág partján a terveknek megfelelően a közel két hét alatt mintegy száz alkotó töltött hosszabb rövidebb időt alkotással. Hétfőn este válogatták ki az ott született képek közül a legjobbakat, amelyek 2020 első heteiben a hódmezővásárhelyi Alföldi Galériában látható beszámoló kiállításon idézik majd meg a mártélyi nyár hangulatát.

A képek válogatását végző zsűriben szerepet vállalt ifjabb Holler László festőművész, egyetemi adjunktus, Mucsi Zoltán festőművész, a tábor vezetője, Szabó Tamás Munkácsy-díjas szobrászművész, az MMA tagja mellett Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze.

A válogatás során szem előtt tartották, hogy olyan művek kerüljenek a jövő évi kiállításba, amelyek egymást erősítik majd a kiállítótérben – mondta el Képiró Ágnes, hozzáfűzve, hogy céljuk volt, hogy minél jobban be tudják mutatni a mártélyi természeti környezet, a falu és a holtág hangulatát is. A képek alkotói között vannak képzett rajztanárok és művészek is, de akadnak amatőr festők is, akik korrigáló tanárok irányításával törekszenek évről évre színvonalasabb alkotásokat készíteni.

A táborban a tizenévesektől az egyetemistákon át a felnőttekig minden korosztály képviseltette magát, s Mucsi Zoltán táborvezető örömét fejezte ki, hogy a hagyományos tájábrázolás mellett a legmodernebb festészeti felfogások is megjelentek az alkotásokon. A tábor festőit segíti a gyönyörű táj, a tanyák, a faluban a táborozókkal nagyon barátságos helyiek, s itt a levegőt is harapni lehet, miközben a fények és árnyékok csak úgy csattognak – állapította meg Mucsi Zoltán.

A táborban készült alkotások egy része látható lesz a kedden délután öt órakor a mártélyi Faluházban megnyíló kiállításon, azonban a télen, a vásárhelyi kiállítóteremben a zsűri által kiválasztott anyag kerül majd kiállításra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 27. 08:01, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Négy játékos első alkalommal tagja a keretnek

Lukács Dániel, Molnár Rajmund, Tóth Barna és Ötvös Bence először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a szeptemberben sorra kerülő, írek és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.

2025. Augusztus 27. 08:00, szerda | Életmód

Minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek

Az idén is minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek és a tanítást segítő egyéb eszközök - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden Budapesten.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.