Hírek
2013. Július 30. 10:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A vezetés közbeni SMS-ezés veszélyeire figyelmeztet Werner Herzog új dokumentumfilmje
Werner Herzog német filmrendező One Second To The Next címmel rendezett dokumentumfilmet a vezetés közben SMS-ezők okozta balesetek áldozatairól.
Herzogot, akinek a nevéhez több mint ötven film fűződik forgatókönyvíróként, producerként vagy rendezőként, a nézők tavaly Tom Cruise oldalán láthatták a Jack Reacher című kalandfilm egyik szereplőjeként - emlékeztetett hétfői beszámolójában a Deadline.com hollywoodi filmes portál.
A filmes azt követően határozta el, hogy dokumentumfilmet készít azokról, akik maradandó károsodást szenvedtek az esemesező sofőrök figyelmetlensége miatt, miután leforgatott egy 30 másodperces reklámfilmet a témáról az It Can Wait (Várhat) elnevezésű kampányban.
Herzog a dokumentumfilmben a kampányban bemutatott áldozatokat szerepelteti, akiknek az életét örökre megváltoztatta az a pár pillanat, amelyet a balesetüket okozó vezető egy szöveges üzenet elküldésével töltött.
A film premierjére augusztus 8-án kerül sor Los Angelesben, ezt követően pedig az Egyesült Államok 40 ezer iskolájában és több száz kormányintézményben, valamint közlekedésbiztonsági szervezetben vetítik majd le. A produkció az ItCanWait.com honlapra is felkerül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
