Hírek
2016. Február 04. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A tüdő- és emlőrák vezeti a daganatos betegségek halálozási listáját
A Magyar Rákellenes Liga szerint Magyarországon a legtöbben tüdő- és emlőrákban halnak meg, ezeket a vastag- és végbélrák követi.
Rozványi Balázs, a szervezet gazdasági elnökhelyettese szerdán az M1 aktuális csatornán azt mondta, évente 30 ezer ember hal meg Magyarországon rákos megbetegedésben, de a kiváltó okokat pontosan nem ismerik. Azt tudják, hogy csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát a leszokás a dohányzásról, az egészséges táplálkozás és a testmozgás.
Kiemelte még, hogy a rák több éven át alakul ki, ezért szűréssel eredményesen felfedezhető és gyógyítható, ma már mindenkinek személyre szabott gyógykezelést lehet biztosítani, ha az anyagi források rendelkezésre állnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
