Hírek
2012. Május 10. 07:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A sokat tévéző gyerekek étrendje szegényesebb

Azok a gyerekek, akik több időt töltenek a tévé előtt, szegényesebben étkeznek - írja egy új tanulmány.
A kutatás nem bizonyítja, hogy a tévénézésnek bármi köze lenne ahhoz, hogy mit esznek a gyerekek, illetve egyéb faktorokhoz, mint például a neveltetés - írja a HealthDay.
A tanulmányból kiderül, minél többet tévézik valaki, annál kevésbé eszik gyümölcsöt és zöldséget minden nap, és annál inkább eszik cukrokat, iszik szénsavas üdítőt, illetve hagyja el a reggelit.
A tanulmány szerzője azonban hozzátette: a dolog elég összetett és komplikált, mert sok esetben azok a fiúk, akik aktívabbak, általában többet néznek tv-t. Van némi bizonyíték arra, hogy maga a tv a kockázati faktor. Ez azért lehet, mert az ember anyagcseréje annyira lassú tévézés közben, hogy rosszabb, mint bármilyen más tevékenység végzésekor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.