Hírek
2019. Július 24. 09:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A nemzetközi pénztárakban lehet visszaváltani a jegyeket az olasz vasutassztrájk miatt
Az olaszországi vasutassztrájk miatt szükséges menetjegy-visszaváltást vagy a jegy más időpontra érvényesítését a nemzetközi jegypénztárakban intézhetik az utasok - közölte a Mávinform kedden az MTI érdeklődésére.
Az olasz vasutasok szerdán 9 és 17 óra között munkabeszüntetést tartanak. Az utazók a Trenitalia olasz vasúttársaság honlapján úti céljuk megadásával lekérdezhetik a minimális szolgáltatás keretében közlekedő járatokat - hívta fel a figyelmet a Mávinform a Trenitalia közleményére hivatkozva.
Magyarországról közvetlen járatok nem indulnak Olaszországba. A Mávinform tájékoztatása szerint az utasok Olaszországba, illetve Olaszországon át, valamint visszaútra szóló előreváltott jegyeikkel lemondhatnak az utazásról.
A Magyarországon váltott jegyek árát kezelési költség levonása nélkül visszatéríti a MÁV-Start, vagy más időpontra érvényesíti a menetjegyet.
Amennyiben az utasok nem mondanak le az utazásról, jegyeik záradékolásáról szükség esetén külföldön kell gondoskodniuk. A jegyek visszatérítését a jegykiadó ország ezzel megbízott jegykiadó helyein, általában a nemzetközi pénztáraknál lehet kérni - közölte a Mávinform.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
