Városlista
2026. július 5, vasárnap - Sarolta, Emese

Hírek

2017. November 19. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Balogh Zoltán

A megszokott rendben zajlik az emelt összegű nyugdíjak kézbesítése

A megszokott rendben zajlik az emelt összegű nyugdíjak kézbesítése

A Magyar Posta tájékoztatása szerint a megszokott rendben zajlik az emelt összegű nyugdíjak kézbesítése, amelyet szerdán kezdtek és november 30-ig tart.

A posta szombati közleményében arra hívja fel a figyelmet, hogy az utalványokon szereplő összeg ebben a hónapban magasabb, mint az elmúlt hónapokban volt, mivel a nyugdíjasok egy utalványon, egyben kapják meg a novemberi nyugdíjat, valamint a kormány által biztosított egyösszegű nyugdíj-kiegészítést és nyugdíjprémiumot.

Azok, akiknek a postás viszi a nyugdíjukat, rendelkeznek személyre szabott éves nyugdíjkifizetési naptárral, ebből pedig pontosan tudják, melyik nap várható a nyugdíj kézbesítése.

A posta a kifizetéssel együtt átadja a 2018-as, személyre szóló nyugdíjkifizetési naptárakat is. A következő hónapban – a korábbi évekhez hasonlóan – a karácsony miatt a megszokottnál korábban, a hónap első felében kézbesíti a Magyar Posta a decemberi nyugellátásokat, a kézbesítés december 4-től kezdődik és a szokott rendben, 12 munkanapon át zajlik.

Címkék: nyugdíj, posta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.