2024. április 19, péntek - Emma

2017. Május 25. 07:29, csütörtök | Sport
Forrás: mti

A Manchester Unitedé az Európa Liga trófeája és a BL-főtáblás indulás

A Manchester United nyerte a labdarúgó Európa Ligát: az angol csapat szerda este a stockholmi döntőben 2-0-ra győzte le a holland Ajax Amsterdam együttesét.

José Mourinho együttese a 18. percben Paul Pogba megpattanó lövésével szerzett vezetést, három perccel a szünet után pedig Henrih Mhitarjan volt eredményes.

Győzelmével a Manchester United a következő szezonban a Bajnokok Ligája csoportkörében kezdi meg európai kupaszereplését. A BL-ben így öt angol csapat lesz érdekelt a következő idényben.

Az MU sikerével teljessé tette kupakollekcióját, hiszen mindeddig kizárólag a második számú európai trófea hiányzott vitrinjéből.

José Mourinho, a Manchester United trénere másodszor hódította el a kupát, 2003-ban az FC Portóval diadalmaskodott.

Európa Liga, döntő:
Manchester United (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 2-0 (1-0)
------------------------------------------------------------
Stockholm, Friends Arena, v.: Damir Skomina (szlovén)
gólszerzők: Pogba (18.), Mhitarjan (48.)
sárga lap: Mhitarjan (31.), Fellaini (52.), Mata (78.), illetve Jairo Riedewald (78.)

Manchester United:
------------------
Romero - Valencia, Smalling, Blind, Darmian - Herrera - Mata (Rooney, 90.), Fellaini, Pogba, Mhitarjan (Lingard, 74.) - Rashford (Martial, 84.)

Ajax Amsterdam:
---------------
Onana - Veltman, Sánchez, de Ligt, Riedewald (Fr. de Jong, 82.) - Klaassen, Schöne (van den Beek, 70.), Ziyech - Traoré, Dolberg (Campos, 62.), Younes

I. félidő:
----------
18. perc: Pogba vállalkozott 20 méterről, lövésébe Sánchez szerencsétlenül ért bele, így a labda a jobbra induló Onana mellett a kapu közepébe vágódott (1-0).

II. félidő:
-----------
48. perc: egy jobb oldali szögletet követően Smalling fejelt, majd az ötösön álló Mhitarjan pedig a kapunak háttal állva húzta a labdát a hálóba (2-0).

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a manchesteri terrortámadás áldozataira emlékezve.

Az első félidőben meddő mezőnyfölényben futballozott az Ajax, de nem tudott helyzetet kialakítani a remekül záró manchesteri védelem szorításában. Az MU már a 18. percben megszerezte a vezetést Pogba megpattanó lövésével, innentől pedig kényelmesen őrizte előnyét.

Rendkívül hasonlóan alakult a folytatás: a manchesteriek Mhitarjan közeli találatával megduplázták előnyüket, az Ajax viszont nem tudott komoly veszélyt teremteni az angolok kapuja előtt.

A Vörös Ördögök végig magabiztosan futballoztak, összességében könnyedén hódították el a trófeát.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport