Hírek
2012. Május 25. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A majmok valóban úgy viselkednek, mint az emberek
A csimpánzoknak és az orángutánoknak valóban olyan társas tulajdonságaik vannak, mint az embereknek - mondják kutatók.
Szakértők között évekig folyt a vita, hogy a majmok tényleg emberi tulajdonságokkal rendelkeznek-e vagy viselkedésük csupán az emberek megfigyelésének antropomorf kivetítései.
A kutatócsoport egy statisztikai tecnika segítségével objektíven, emberi 'részrehajlás' nélkül figyelték meg a majmok viselkedését és azt mondják, a majmok és az emberek tulajdonságai valóban megegyeznek.
A csimpánzoknak ugyanolyan társadalmi problémáik vannak, mint nekünk, ők is barátokat és párt keresnek maguknak és igyekeznek kivívni illő helyüket társaik között - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
