Hírek
2019. Október 07. 12:15, hétfő |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
A Magyar Festészet Napja programsorozat kiemelt helyszíne a Tornyai-múzeum

A Magyar Festészet Napja programsorozat kiemelt helyszíne a Tornyai-múzeum 2002 óta október 18. a Magyar Festészet Napja, mely napjainkra egész hónapos programsorozattá nőtte ki magát.
Az idei Festészet Napja rendezvény egyik kiemelt helyszíne Hódmezővásárhely, ahol a kapcsolódó programokat a Tornyai János művészettörténésze, Képiró Ágnes koordinálja.
Az ország egyik legnagyobb eseménysorozatának célja, hogy felhívják a figyelmet a kortárs festészet és a művészet fontosságára, feladataira, értékeire – mondta el az október 2-i budapesti sajtótájékoztatón Verebes György festőművész, a Szolnoki Művésztelep vezetője, a Magyar Festészet Napja Alapítvány elnöke, hozzátéve, hogy az idei évben az alapítvány saját programjai mellett több kiemelt helyszínen, országszerte és a határon túl 90 településen 150 program valósul meg.
A sajtótájékoztatón Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze ismertette a hódmezővásárhelyi eseményeket, hangsúlyozva, hogy azok az év két kiemelt rendezvényéhez, a Tornyai-emlékévhez és a 66. Vásárhelyi Őszi Tárlathoz kapcsolódnak. A névadó születésének 150. évfordulója jegyében kerül megszervezésre XX. Vásárhelyi Festőszimpózium, mely két eseménnyel is hozzájárul a Magyar Festészet Napja programsorozathoz: a szimpózium tagjai kerekasztal beszélgetésen vesznek részt október 22-én az Alföldi Galériában, melynek témája a kortárs hazai festészet lesz, valamint az egyik résztvevő, Rózsa Luca Sára tárlatvezetést tart október 20-án a Tornyai János Múzeumban, a Thy will be done című egyéni kiállításában. Utóbbi esemény a Vásárhelyi Őszi Tárlatokhoz is szervesen kapcsolódik, hiszen a művésznő a 65. Vásárhelyi Őszi Tárlaton Fiatal Festők Nívódíjában részesült.
A 66. Vásárhelyi Őszi Tárlat október 5-én, délben nyílik az Alföldi Galériában, és hétfői napok kivételével december 1-ig várja látogatóit. A többségében festészeti alkotásokat felvonultató képzőművészeti seregszemle 192 alkotásából 115 festmény, és a vásárhelyi festőművészekre, illetve a városhoz és képzőművészeti hagyományaihoz kötődő alkotókra fókuszálva a Magyar Festészet Napja rendezvénysorozat utolsó vásárhelyi programpontjaként Képiró Ágnes tart tárlatvezetést október 27-én 15 órakor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését