Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2018. Július 17. 10:34, kedd | Helyi
Forrás: Szöveg és fotó: Búz Csaba főhadnagy

A lőtéren ellenőrizték a rajok felkészültségének szintjét

A lőtéren ellenőrizték a rajok felkészültségének szintjét

Raj ellenőrző-felmérő foglalkozásokat tartott július közepén az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi 62. Lövészzászlóalj bázisán megalakított Zászlóalj Harccsoport.

A raj összekovácsolás időszakának végén, a Zászlóalj Harccsoportba beosztott lövész századok komplex kiképzési foglalkozásokon vettek részt Dóc, illetve Sándorfalva térségében. A kitelepülés során az alegységek harcászati és lövészeti felkészültségét is ellenőrizték. A rajokat ellenőrző foglalkozásokkal egy időben a zászlóalj aknavető szakasza, illetve a századok támogató szakaszai tűzvezető felmérő foglalkozáson vettek részt.

A lövész rajok, a kiadott harcparancsok alapján készültek fel a harcászati feladatokra, amelyek során az alegységek a kis és nagy erejű ellenséggel történő találkozást és az akadály elhárítását is gyakorolták.

Az éles lövészetek egy elképzelt harcászati mozzanatba voltak beépítve, ahol a rajparancsnokoknak önállóan kellett irányítaniuk a beosztottjaikat. A lőgyakorlat első részében a mesterlövész figyelők - az ellenséges erők megjelenésekor - riasztották a készenlétben levő rajt, akik a helyszínre érkezés után megkezdték az ellenség támadásának megállítását.

A Zászlóalj Harccsoport felkészülése a szakaszok összekovácsolásával folytatódik majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 18. 09:16, hétfő | PR

Hitelezés: egyelőre fellélegezhetnek a magyar cégek

jóval kevesebb cégnek kell majd fenntarthatósági kérdésekre válaszolnia

2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában

A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

2025. Augusztus 18. 08:04, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött

Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokságban: az Osztrák Nagydíj vasárnapi megnyerése után így már 142 pontos előnnyel vezet az elitkategóriának számító Moto GP-ben.