Hírek
2018. Szeptember 21. 11:19, péntek |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
A kerámiaművészet közösséget teremt

A hódmezővásárhelyi Nemzetközi Kerámiaközpontban tartotta nyílt napját a XXI. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium
Ezen kiállítással emlékezik meg Hódmezővásárhely és francia testvérvárosa, Vallauris fél évszázados együttműködéséről.
A tárlatot Pannonhalmi Zsuzsa, a kerámiaközpont vezetőjének köszöntője után Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója nyitotta meg csütörtökön.
A hódmezővásárhelyi múzeumigazgató emlékeztetett: a szimpózium immár több évtizede teremt lehetőséget a hazai és külföldről érkező alkotóknak az együttgondolkodásra és alkotásra, miközben közöttük emberi kapcsolatok fonódnak. Ötven éve ilyen kapcsolat révén jött létre az együttműködés Vallauris és Hódmezővásárhely között, amikor a művészet, mint közös nyelv hozta közel a két várost egymáshoz. A most látható tárlat a kapcsolat kialakításában részt vett két vásárhelyi alkotó, Fekete János és Végvári Gyula munkái mellett a vásárhelyi szimpóziumok Vallaurisból érkezett alkotóinak műtárgyait mutatja be.
A vásárhelyi több ezer éves kerámiatradíciónak van folytatása, köszönhetően az alkotóknak, a kerámiaközpontnak és a tevékenység hátterét biztosító szervezeteknek és vállalkozásoknak – mutatott rá megnyitó beszédében Miklós Péter, aki hangsúlyozta: a francia kultúrának a magyar művészetre gyakorolt hatása egy újabb területtel bővült, miközben a szimpózium Vásárhelyen alkotó francia művészeire a magyar kultúra, és benne a vásárhelyi kerámiahagyomány hatott. A szimpóziumok keretében alkotó művészek munkái pedig a kiállításokon kommunikációt folytatnak nemcsak a vásárhelyiekkel, hanem a nyílt napot felkereső fővárosi művészeti iskolásokkal, s így válik a művészet szabadsága és kommunikációja kultúránk részévé.
A megnyitót követően a szimpózium művészei engedtek bepillantást az alkotás folyamatába, bemutatva a látványos olaj raku égetést, míg a munkát eszközeikkel és technológiájukkal segítő hódmezővásárhelyi gyárak legújabb fejlesztéseiket ismertették meg a nyílt nap látogatóival.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Életmód
Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, sérültek is vannak
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.