Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2016. Szeptember 28. 11:00, szerda | Helyi
Forrás: Török Anita sajtóreferens

A képzőművészet ünnepe Hódmezővásárhelyen

A képzőművészet ünnepe Hódmezővásárhelyen

Szombaton nyílik az idei Őszi Tárlat és átadják a megújult alkotóházakat

Képzőművészeti ünnepre készül e hét szombatján Hódmezővásárhely.

A 63. Vásárhelyi Őszi Tárlat déli megnyitója előtt adják át a megújult művésztelepet és alkotóházat, délután a Tornyai János Múzeumban három kiállítás is nyílik, majd kora este művésztalálkozót szerveznek Mártélyon.

Az idén is kiemelten készül Hódmezővásárhely a jelen képzőművészetének ünnepére, a 63. Vásárhelyi Őszi Tárlat megnyitójára és kísérőrendezvényeire. Az idei kiállítás, melyen 133 művész 203 alkotását láthatja a közönség, hűen tükrözi napjaink művészeti trendjeit és hatásait.

Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti kiállításának megnyitóján Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, a térség országgyűlési képviselője mond köszöntőt október 1-jén, szombaton déli 12 órakor az Alföldi Galériában. A tárlatot Tolcsvay László Erkel Ferenc-díjas zenész, énekes, zeneszerző és előadóművész nyitja meg, szakmai megnyitóbeszédet tart Szurcsik József Munkácsy Mihály-díjas képzőművész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja. A vernisszázs zenei közreműködője a világhírű Muzsikás Együttes prímása, Sipos Mihály Liszt Ferenc és Kossuth-díjas zenész lesz.

A 63. Vásárhelyi Őszi Tárlat megnyitóját követően, 13 óra 30 perckor a Tornyai János Múzeumban a tavalyi tárlat kiemelt díjazottjainak nyílik kiállítása.

Gaál József Tornyai-plakettes képzőművész Persona című kiállítását Nagy Imre művészettörténész, a Tornyai János Múzeum igazgatója nyitja meg. A Ritmus című tárlaton Mórocz István Rudnay Gyula-ösztöndíjas grafikusművész alkotásait Virág Ágnes művészettörténész méltatja. Bíró Botond Fiatal Festők Nívódíjával kitüntetett művész Elevenelemek című tárlatán Nagy Imre múzeumigazgató tart vezetést.

Október első szombatjának délelőttjén, fél 10-kor avatják fel a Kohán György utcai kollektív műtermet. A Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. felújított művésztelepét Hóvári János, a MANK főigazgatója és Almási István Hódmezővásárhely polgármestere adja át a beköltöző művészeknek. Az érdeklődők 10 óra 30 perckor pedig megtekinthetik a megújult Virág utcai Hódmezővásárhelyi Alkotóházat. A vásárhelyi programokat követően a Mártélyi Alkotóházban tartanak művésztalálkozót délután 5 órától kezdődően.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.