Hírek
2013. Szeptember 29. 17:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A jövő héten már mínusz 5 fokig is lehűlhet a levegő

A jövő héten többnyire borús lesz az ég, többször várható eső, és a szél is többször megerősödhet. Október első napjaiban a minimumhőmérséklet már többfelé 0 fok alatt alakul, akár mínusz 5 fokig is lehűlhet a levegő.
Néhol még nappal sem lesz plusz 6 foknál melegebb - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn általában erősen felhős vagy borult lesz az ég, de az északi-északkeleti határvidéken rövid időszakokra kisüt a nap. A Szentgotthárd-Debrecen vonaltól délre sokfelé várható eső. Az északkeleti szél többfelé megélénkül, északkeleten-keleten több helyen meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 5 és 10 fok között valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 10 és 18 fok között alakul, délnyugaton lesz a hidegebb.
Kedden észak, északnyugat felől csökken a felhőzet, egyre többfelé kisüt a nap, ugyanakkor az Alföldön többnyire erősen felhős vagy borult marad az ég. Kezdetben délen még várható eső, délután viszont megszűnik a csapadék. Megélénkül, keleten néhol megerősödik majd a szél. A minimumhőmérséklet általában 5 és 10 fok között alakul, de északon hidegebb is lehet. A nappali maximumok várhatóan 12 és 18 fok között várható.
Szerdán változóan felhős idő várható több, kevesebb napsütéssel. Néhol előfordulhat zápor és a szél keleten többfelé megerősödik. A minimumhőmérséklet általában 2 és 7 fok között várható, de a fagyzugokban ennél hidegebb valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.
Csütörtökön és pénteken nagyobbrészt derült időre lehet számítani, helyenként tartósan felhős maradhat az ég, csapadék nem várható. Csütörtökön még néhol erős lehet az északkeleti szél. Csütörtökön a leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 4 fok között, nappal 8 és 13 fok között alakul a hőmérséklet.
Helyenként pénteken is megélénkülhet a szél. Ekkor a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 5 és plusz 2 fok között alakul. A délután folyamán 8-13 fokig melegedhet a levegő.
Szombaton helyenként tartósan megmaradhat az éjszaka képződő köd. Néhol derült, másutt borongós lesz az ég, de csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, a nappali maximumok várhatóan 6 és 13 fok között alakulnak.
Vasárnap nagyobbrészt erősen felhős idő várható, és elszórtan eső is valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 5 fok között, a legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Belföld
Felhős, az átlagosnál hidegebb idő várható erős széllel a héten
Jellemzően felhős és az átlagosnál hidegebb idő várható a héten, a szél is élénk, olykor erős lesz, és eső, záporeső is előfordulhat. A hőmérséklet visszaesik:
2025. Szeptember 29. 07:31, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra van szükség
Olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra, hidegvérre van szükség, és újra és újra el kell mondanunk, hogy hiszünk a szeretet és összefogás erejében -
2025. Szeptember 29. 07:25, hétfő | Belföld
Kisberk Szabolcsot választották Gyömrőn polgármesternek
Kisberk Szabolcsot a Mi Hazánk Mozgalom jelöltjét választották Gyömrőn polgármesternek 30,68 százalékos eredménnyel - közölte honlapján, vasárnap a Nemzeti Választási Iroda (NVI).
2025. Szeptember 28. 09:44, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 39. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: