Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2017. Május 02. 07:26, kedd | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Hajógyári-szigetnek ütközött egy sétahajó, hét utas megsérült

A Hajógyári-szigetnek ütközött egy sétahajó, hét utas megsérült

A Hajógyári-szigetnek ütközött egy sétahajó Budapesten még vasárnap este, hét utas megsérült, őket és a hajó kapitányát kórházba vitték - hangzott el az M1 aktuális csatorna hétfői Híradójában.

A kapitány azért kormányozta a sziget oldalának a sétahajót, mert rosszul lett és így kerülte el a nagyobb balesetet. A Híradó úgy tudja, hosszabb időre el is vesztette az eszméletét, de segélykérő jelzést még le tudott adni.

A hajót a Népfürdő utcai hajóállomásra vontatták, az utasok is ott szálltak ki, majd a hét sérültet és a kapitányt kórházba vitték. A hajó kapitánya jelenleg is a Honvédkórházban van, az utasokat már hazaengedték.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kommunikációs osztálya az MTI megkeresésére kedden annyit közölt: a baleset a Duna jobb partján, az Árpád-hídtól 100-200 méterre történt. További információkat azonban nem közöltek.

Az M1-nek a sétahajót üzemeltető cég vezetője azt mondta, a vizsgálatok végéig nem nyilatkozik. Ugyanakkor annyit elmondott, hogy a kapitányt megszondáztatták, de nem találtak alkoholfogyasztásra utaló jelet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt