Hírek
2016. December 18. 05:01, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
A fiatalabb generáció veszélyesebben használja a drogot
Az Ökumenikus Segélyszervezet által készített felmérés adatai alapján a fiatalabb generáció veszélyesebben használja a drogokat, mint az idősebbek
- számolt be a kutatás eredményeiről Csorba József addiktológus az M1 aktuális csatornán szombaton.
Kifejtette, hogy az idősebb korosztálynál az első droghasználattól az első intravénás droghasználatig 6, a fiataloknál viszont csak 2,6 év telik el, és sokan ma már nem füves cigivel, hanem intravénás droggal kezdenek. Felhívta a figyelmet, hogy utóbbi a legveszélyesebb, nemcsak a hatása, hanem a fertőző betegségek (hepatitis, HIV) miatt is.
A szakértő elmondta, hogy Budapesten, Miskolcon, Szegeden, Debrecenben, Pécsett, Gyulán és Békéscsabán gyűjtött, intravénás droghoz használt tűkből és fecskendőkből mintegy 200 vegyi anyagot mutattak ki. A kétéves kutatás során folyamatosan kimutatták a pentadront, vagy más néven penta kristályt, a metadont, de megjelent az Alfa-pvp is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:39, kedd | Életmód
November végéig lehet szavazni az Év fájára
November 30-ig lehet szavazni az Év fájára, amelynek három jelöltje a kecskefűz, a hamvas éger és a rezgő nyár - közölte az Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.
2025. November 11. 07:32, kedd | Életmód
AM: új elemekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár
A Hungarikum Bizottság döntése szerint két új érték került be a Hungarikumok Gyűjteményébe, a magyar nyereg és a Pető-módszeren alapuló Konduktív Pedagógia Rendszer
