Hírek
2018. Február 12. 15:35, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
A baleset előtt egy hónappal tüzetesen átvizsgálták a vasárnap lezuhant repülőt
A baleset előtt egy hónappal tüzetesen átvizsgálták a vasárnap lezuhant Antonov An-148-as gépet - közölte a balesetben érintett gép üzemeltetője, a Szaratovszkije Avialinyii légitársaság.
A Flightglobal légügyi szaklap a légitársaságtól kapott tájékoztatásra hivatkozva azt írta, hogy a gépen januárban végeztek el egy úgynevezett C-checket, amelyet bizonyos időközönként minden repülőgépen el kell végezni. Ennek keretében vizsgálták a szárnyakat, a hajtóműveket, a gép törzsének strukturális elemeit, rozsdásodást is.
A felszállás előtti rutinellenőrzés szintén nem mutatott rendellenességet, ezt a feladatot egy olyan mérnök végezte el, aki a balesetben szintén életét vesztette, ő is a géppel utazott. Az Antonov An-148-100-as aznap a harmadik útját teljesítette, és Domogyedovóban cserélték a személyzetet. A gép kapitánya a típuson 2100 órát, összesen 5100 órát repült, az első tiszt pedig 812 órát repült a balesetig az Antonov An-148-assal.
A légitársaság közölte, hogy a vizsgálatok végéig felfüggesztette az An-148-as üzemeltetését. A szaratovi székhelyű, főként orosz repülőterekre közlekedő légitársaságnak öt ilyen típusú gépe maradt, mellettük szintén regionális Jakovlev Jak-40-eseket, illetve Embraer E-195-ösöket üzemeltetnek.
A Szaratovszkije Avialinyii regionális, sugárhajtású gépe vasárnap délután tűnt el a radarokról nem sokkal felszállás után, a gép roncsait Moszkvától 80 kilométerre keletre találták meg. Egy ipari videókamera rögzítette a becsapódást, amelynek helyszínén egy hétszer négyméteres, másfél méter mély krátert találtak. A gépen utazó 71 ember életét vesztette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
