Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2022. Október 28. 09:23, péntek | Belföld
Forrás: NAV

8000 liter alkoholt semmisített meg a NAV

8000 liter alkoholt semmisített meg a NAV

A közelmúltban semmisítették meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai által Nyugat-Magyarországon lefoglalt alkoholtermékeket, a 8000 liter ismeretlen eredetű italból biogáz lesz, amit fűtésre használnak.

A tájékoztatás szerint a pénzügyőrök az elmúlt időszakban mintegy 850 esetben foglaltak le ismeretlen eredetű alkoholt Nyugat-Magyarországon. A lefoglalt jövedéki árut kötelező megsemmisíteni.

Az alkoholtermékek egy központi áru- és bűnjelraktárba kerülnek, megsemmisítésük elegyítéssel kezdődik, a szesz lezárt tartályokba kerül. A tartályokban lévő szeszt a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.-nél szennyvíziszappal keverik össze. Az így elegyített alkohol rothasztó tartályokba kerül, ott keletkezik belőle a biogáz, ami utóbb hőenergiaként hasznosul.

Címkék: alkohol, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak

2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld

Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza

Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.