Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2011. November 30. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

50 bázisponttal emelte az alapkamatot a magyar jegybank

50 bázisponttal emelte az alapkamatot a magyar jegybank

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 50 bázisponttal 6,5 százalékra emelte a jegybanki alapkamat mértékét, a piacon voltak ennél nagyobb kamatemelési várakozások, de meglepetést nem okozott a jegybank.

A piac most arra figyel, hogy a jegybank milyen kommentárt tesz közzé a kamatemeléssel kapcsolatban, amelyről az OrientPress Hírügynökség azonnal beszámol. A forint egyelőre nem reagált élesen a kamatdöntésre, jelenleg is 309 forintot kérnek egy euróért a bankközin.

A mai döntést megelőzően utoljára 2009 november 24.-től 2009 december 22.-ig volt 6,5 százalék az alapkamat.Simor András jegybank elnök 15 órakor tart sajtótájékoztatót.A piaci szereplőket tehát most az indoklás és a kilátások érdeklik, főként annak fényében, hogy az NGM két új alelnök személyére tett javaslatot, amellyel tovább növekedne a kormány befolyása a tanácson belül. Ez pedig ahhoz vezetne, hogy az infláció mellett az alacsonyabb kamat kérdése és a gazdaságösztönzés is helyet kapna az MNB színpadán.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.