Hírek
2016. November 14. 14:10, hétfő |
Helyi
Forrás: Török Anita sajtóreferens
41 fotón a festői Mártély
Beszámoló kiállítás a vásárhelyi fotószimpóziumról Budapesten
A mártélyi Tisza-holtág festői környezete visszatérő, szinte „örök” témája a hódmezővásárhelyi és a városhoz kötődő művészeknek. A tavalyi év során közel húsz fotográfus alkotott a mártélyi Tisza parton Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának szervezésében, a XIII. Vásárhelyi Fotószimpózium alatt. A művészek válogatott anyagából november 17-én, 18 órakor nyílik beszámoló kiállítás Budapesten, a Bartók1 Galériában.

Közel másfél évtizedes múltra tekint vissza a Hódmezővásárhelyi Fotószimpózium, melyen az ország minden pontjáról érkező fotóművészek - Hódmezővásárhely épített, szellemi, tárgyi, emberi és természeti értékein túlmutatva - tavaly, Mártély szépségeit örökítették meg fényképezőgépeikkel. A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete (MAOE) Fotóművészeti Tagozatának művészei a nagy előd és mester, Nagygyörgy Sándor (1933-1993) fotográfus előtt tisztelegve az európai hírű természetfotós kedvenc témáját, a Tisza-holtágat kapták lencsevégre. Az elkészült több száz felvétel közül több mint negyvenet tekinthet meg a főváros művészet- és természetkedvelő közönsége november 17. és december 3. között a Bartók1 Galériában.

A Mártély - Hommáge á Nagygyörgy Sándor című kiállítást Dömötör Mihály fotóművész nyitja meg csütörtökön 6 órakor a Bartók Béla út 1. szám alatti kiállítóhelyen. A vernisszázson köszöntőt mond Hupján Attila, a MAOE Fotóművészeti Tagozatának elnöke. A tárlaton Balla András, Berényi Gyula, Doboczky Zsolt, Dömötör Mihály, Gál András, Kozák Albert, Németh Andrea, Süli István, Szél Ágnes, Török János, Vajda János és Zsila Sándor alkotásain keresztül tárul a nézők szeme elé Mártély varázslatos hangulata.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
