Hírek
2019. November 26. 15:28, kedd |
Helyi
Forrás: A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata
200 kormányhivatali dolgozó vett részt a kormánytisztviselői véradáson

Az őszi kormánytisztviselői véradó héten a Csongrád Megyei Kormányhivatal 200 munkatársa járult hozzá a dél-alföldi vérkészlet ünnepek előtti feltöltéséhez.
Így éves szinten több mint 400 véradót mozgósított a kormányhivatal.
Évente két alkalommal, nyár elején és késő ősszel van lehetőségük a kormányzati igazgatásban dolgozóknak az önkéntes véradásra. Ilyenkor a Miniszterelnökség Civil Kapcsolatok és Társadalmi Konzultáció Főosztálya, valamint az Országos Vérellátó Szolgálat közösen szólítja meg a hivatalok dolgozóit a fővárosban és a megyei kormányhivatalokban azzal a céllal, hogy a szabadságolások előtt segítsék a szükséges vérkészlet feltöltését. Szegeden 122-en, a megye járási hivatalaiban pedig további 78-an jelentek meg a kezdeményezés keretében vért adni a Csongrád Megyei Kormányhivatal munkatársai közül.
Hivatalunk mindig is kiemelten kezelte a véradás lebonyolítását, mert úgy gondoljuk, hogy ez nemcsak a biztonságot növeli, hanem példát is mutat – mondta dr. Juhász Tünde. A megyei kormánymegbízott büszkén hangsúlyozta, hogy mindig rekordszámban mozgósítja a donorokat a kormányhivatal. Idén összesen a 400 főt is meghaladta a véradásra jelentkezők száma – tette hozzá.
A vérellátó szolgálat tájékoztatása szerint minden csepp vér nagy segítség. A Szegedi Régió vérkészítménye szempontjából biztos pont a kormányhivatal kezdeményezése, mert a legtöbb kiszállásos vérgyűjtési helyszín esetében ennél jóval kevesebb, átlagosan 25-30 fő jelentkezik véradásra. A Véradó Szervezetek Nemzetközi Szövetsége szerint a világ lakosságának mindössze egy százaléka ad vért, ami 81 millió véradást jelent évente.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 16:43, csütörtök | PR
Időjósból időutazó: Németh Lajos a Szigetvári Várban kalandozott ,Vitézzé avatták
A Szigetvári Zrínyi Vár falai között barangolt a népszerű meteorológus Zrínyi Miklós nyomában. Hiteles, szórakoztató élményeken keresztül mutatta be elődjeink történelmi örökségét!
2025. Július 03. 16:28, csütörtök | PR
Németh Lajos jelenti: „A Szigetvári Gyógyfürdő fölött, mindig ragyog az ég!”
Németh Lajos, a Szigetvári Gyógyfürdő vendégeként kutatta a fürdő látható és láthatatlan kincseit és csodáit.
2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport
Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód
OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez
A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).