Városlista
2025. május 4, vasárnap - Mónika

Hírek

2011. November 29. 13:29, kedd | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

20 tűzoltóautó tűnt el

20 tűzoltóautó tűnt el

Múzeumnyi veterán tűzoltóautót loptak el Rajkán, egy üzemen kívüli gyártelepről – írta keddi számában a Kisalföld.

A cikk szerint az egykori raklapgyár egyik – lánglovag-relikviákat gyűjtő – tulajdonosa helyezett el 22 kocsit, amelyeknek két kivétellel lába kelt. A helyiek – akik a kétméteres betonkerítés felett csupán néhány jármű tetejét látták – magáról a gyűjteményről vajmi keveset tudnak, így a jelentős értékre elkövetett lopás miatt nyomozó rendőrségnek sem igen tudtak a segítségére lenni.

A feljelentés szerint az ellopott tűzoltóautók többsége Csepel, Tatra és Zil gyártmányú jármű. Emellett a tettesek elvittek utánfutókat, pótkocsikat, tűzoltó-felszereléseket és az üzem berendezéseit – gépsorokat, szerszámokat. A kár meghaladja a tízmillió forintot. A lap megjegyzi, egyelőre azt sem tudni pontosan, hogy mikor történt a lopás, hiszen a telephely tulajdonosa ezt megelőzően hónapokig nem járt a területen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Kék hírek

ÉKM: újabb 10 milliós bírság a horrorkaravánokra

Egy hét alatt csaknem tízmillió forint bírságot szabtak ki az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz (ÉKM) tartozó Közlekedési Hatóság munkatársai autószállító járművekre. A leggyakoribb szabálytalanság a túlsúly volt

2025. Április 28. 07:56, hétfő | Kék hírek

Hárman meghaltak az M1-es autópályán történt balesetben, Herceghalomnál

Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI érdeklődésére vasárnap délután.

2025. Április 25. 07:40, péntek | Kék hírek

A próbakör során kilökte a tulajdonost az autójából

A Kecskeméti Járási Ügyészség rablás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki egy eladásra meghirdetett autóból kilökte a tulajdonost, amikor a próbakör során egy zaj ellenőrzésének ürügyével a gépjárművel félreállt

2025. Április 23. 07:44, szerda | Kék hírek

Rendőrség: 450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján kedden.