Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2022. Március 06. 08:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixbay

140 milliárdos útfejlesztés várható

140 milliárdos útfejlesztés várható

A kormány 140 milliárd forint útfejlesztési támogatásról döntött - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült bejegyzésében szombaton.

Kiemelte: a forrásból 220 összekötő és bekötő út újulhat meg vidéken.

Tovább javul a vidéki települések elérhetősége, biztonságosabbá válik a közlekedés, erősödik a helyi gazdaság - jegyezte meg a pénzügyminiszter.

Varga Mihály jelezte, hogy a gyorsforgalmi utakat is bővítik; 2010 óta 1300-ról 1900 kilométerre növelték a hazai gyorsforgalmi úthálózatot.

"Magyarország előre megy, nem hátra!" - hangsúlyozta végül hozzászólásában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.