Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2011. Szeptember 15. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

135 milliárdos bírságot kapott a MAL

135 milliárdos bírságot kapott a MAL

Több mint 135 milliárd forint hulladékgazdálkodási bírságot szabott ki a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi, vagyis a MAL Zrt.-re a természetvédelmi felügyelőség a tavalyi vörösiszap katasztrófa miatt.

Az összeg meghatározásakor a felügyelőség azt vette figyelembe, hogy összesen 1 millió 876 ezer tonna vörösiszap és lúgos oldat jutott ki a tározóból.

A hulladékgazdálkodási bírság kiszámításakor egyebek mellett szerepet játszott az is, hogy ilyen mértékű és kiterjedésű környezeti kárra még nem volt példa Magyarországon. A MAL Zrt. köteles a bírságot a határozat jogerőre emelkedését követő 15 napon belül megfizetni, vagy fellebbezhet.

A Vidékfejlesztési Minisztérium közleményében azt is felidézi, hogy a MAL Zrt. Ajka melletti iszaptározójának gátja 2010. október 4-én szakadt át. A kazettából kiömlő, jelentős mennyiségű, magas pH értékű vörösiszap elöntötte a szomszédos Kolontár, Devecser és Somlóvásárhely településeket. A katasztrófa következtében tíz ember vesztette életét, és mintegy százhúszan kerültek kórházba. Az államnak több tízmilliárd forintjába került a kármentesítés, és a terület rendezése.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés